O nama

Organizacija zdravstvene službe na zapadnom dijelu otoka Korčule koje pokriva današnji Dom zdravlja seže u daleku prošlost.Tako prvi pisani trag o zdravstvenim djelatnicima potječe iz 1573.godine kada je kuga harala otokom Korčula.U ugovoru potpisanom 15.srpnja 1573. godine u Prigradici kamo su se pred epidemijom kuge sklonili neki korčulanski plemići naloženo im je da u svemu “slušaju predstavnike zdravstva mjesta Blata“. Također u zapisniku Velikog vijeća korčulanske komune iz 1671. godine spominje se sanitarni poslužitelj u Blatu.

Prvi zdravstveni radnik koji se bavio liječenjem u suvremenom smislu je mjesni kirurg (priučeni ranarnik) koji se u Blatu spominje od 1700.godine a u Veloj Luci od 1819.godine.Tek dolaskom prvog pravog diplomiranog liječnika dr.Vicka Mardešića 1860. godine za općinskog liječnika u Blato i dr.Ante Dojmija 1876.godine za općinskog liječnika u Veloj Luci možemo govoriti o potpuno ustrojenoj zdravstvenoj zaštiti.

Dom zdravlja “Dr Ante Franulović” nastao je spajanjem Zdravstvene stanice Blato, Zdravstvene stanice Vela Luka i ambulante Čara 1.svibnja 1990.godine. Ambulanta Lastovo je pripojena Domu zdravlja “Dr Ante Franulović” 1.travnja 2011.g.

Naziv zajedničkog Doma zdravlja je po zaslužnom Blatskom liječniku dr Anti Franuloviću a prvi ravnatelj Doma zdravlja bio je PETAR BOSNIĆ, dr.med. iz Blata, od 1.svibnja do 19.ožujka 1990.god.

Ravnatelji Doma zdravlja "dr. Ante Franulović"

2. listopada 2012.
Marin Barčot, dipl.oec.
od 2.listopada 2012.- do danas
2. listopada 2012.
1. siječnja 2011.
Aleksandra Nekrasov Vuleta, dr.med.
od 1. siječnja 2011. do 23.rujna 2011.
1. siječnja 2011.
22. listopada 1999.
Ivo Prižmić, dr.med.
od 22.listopada 1999. do 30.rujna 2010.
22. listopada 1999.
27. travnja 1994.
Nikola Bačić, dr.med.
od 27.travnja 1994. do 22.listopada 1999.
27. travnja 1994.
25. veljače 1993.
Boris Franulović, dr.med
od 25.veljače 1993.g. do 27.travnja 1994.
25. veljače 1993.
19. ožujka 1991.
Vicko Krajančić, dr.med.
od 19.ožujka 1991. do 25.veljače 1993.
19. ožujka 1991.
1. svibnja 1990
Petar Bosnić
1.svibnja 1990 do 19.ožujka 1991.
1. svibnja 1990